Silivri sepetli vinç kiralama firması ile Vinçler genel olarak ağır yükleri kaldırmak, yatay olacak şekilde taşımak veya bir yerden başka bir yere götürmek amacı ile kullanılan ağır bir iş makinesi çeşididir. Vinçlerin genel aksamı arasında tel halatı, kaldırma halatı ve zincirler vardır. Vinç makinesinin çalışması kullanılacağı işe göre farklılık gösterir. Vinç çeşitleri genellikle en çok şantiyelerde, inşaat alanlarında, gemilerde veya rıhtımlarda çok fazla tercih edilip kullanılır.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Vinç çeşitleri kullanılacakları çalışma alanına bağlı olarak farklı özelliklerde tasarlanıp üretilir. Özellikle rıhtımlarda kullanılacak olan vinç ile inşaat alanında kullanılacak olan vinçin özellikleri farklıdır. Bu yüzden kiralanacak olan vinçin ne için kullanılması gerektiği, maksimum ne kadar bir yük taşınması ve kaldırılması istendiği gibi ayrıntıların bildirilmesi gerekir. Böylelikle Silivri sepetli vinç kiralama size vinç çeşidi konusunda en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Vinç çeşitleri ise; sepetli vinç, Pergel vinç, kule vinç ve gezgin vinç olarak belirtilir.

Sepetli Vinç Özellikleri Nelerdir?

Sepetli vinçin kullanılmasındaki en büyük amaç, merdiven kullanılarak ulaşılamayan yüksek yerlere daha güvenli ve kolay şekilde ulaşmaktır. Özellikle sepetli vinç çeşidi itfaiye personeli veya başka personeller tarafından çok fazla tercih edilip kullanılır.

Vinç Kullanımı ve Periyodik Bakımı Nasıl Olmalı?

Vinçlerin belirli başlı bir zaman aralığı içerisinde periyodik bakımının ve kontrolünün yapılması gerekir. Vinç ile çalışmaya başlanmadan önce gereken tüm rutin kontrollerinin zamanın yapılması gerekir. Binç kullanmaya başlanmadan önce kontrol edilmesi gereken başlıca parçalar şu şekildedir;

  • Halatlar
  • Dişli çark sistemi
  • Vinç şanzıman yağı
  • İkaz ışık lambaları

Tüm bu parçaların özenli şekilde kontrol edilmesi gerekir. Vinç kontrolü firmamız tarafından uzman kişiler ile yapılır. Böylelikle tedbir ve önlem en baştan alınır. Vinç çalışması çok tehlikeli bir iş olduğu için gerekli tüm kontrollerin yapılıp ondan sonra işe başlanması önemlidir. Bu konuda Silivri sepetli vinç kiralama firması olarak gereken tüm tedbirlerin önceden alınması halinde siz değerli müşterilerimize istenilen vinç çeşidi kiralanmaktadır.