Atlas Vinç

Manlift Kiralama

İş makinesi türlerinden birisi olan manlift ülkemizde birçok farklı şekilde isimlendirilmektedir. Bunların içerisinde menlift, personel yükseltici, makaslı platform ya da dikey platform gibi tabirler bulunmaktadır. Tüm bu tanımlar aslında tek bir iş makinesini tarif etmektedir.

Manlift kiralama hizmetleri içerisinde sizlere sunmuş olduğumuz bu ekipmanın temel amacı ise bir iş süreci üzerinde çalışan elemanların daha yüksek bir pozisyona çıkarılması için kullanılmaktadır. Ulaşılabilecek yükseklikler ise manliftin türüne göre değişiklik göstermektedir.

Manlift kiralama hizmetlerinden yararlanılarak iş süreçlerine dahil edilen manlift ekipmanı ile çalışanlar çalışmaları gereken yüksekliklerdeki konumlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilirler. Makaslı yapıları sayesinde maksimum stabilite sunan manlift ekipmanı iş koşullarının iyileşmesini sağlamasının yanı sıra çalışanların daha verimli bir şekilde çalışmalarını da sağlamaktadır.

Güvenli bir iş ortamının yaratılması amacıyla kullanılan manlift kiralama hizmetlerinin kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullanılması durumunda tün sektör ve alanlar işçilerin ve iş güvenliğinin sağlanır. Bu sebeple de diğer iş makinesi seçeneklerine oranla çok daha fazla tercih edilmektedir.

Manlift kiralama hizmetlerinin bu özelliklerinin yanı sıra manlift kiralama fiyatları diğer ekipmanlara oranla daha düşük maliyetlere sahip olması sayesinde işverenlerin de maliyetlerinin düşürülmesi sağlanır. Özellikle geçici bir süre için manlifte ihtiyaç duyulan işlerde kiralama yoluna giderek maliyetlerden ciddi bir şekilde tasarruf sağlanır.

Manlift Nerelerde Kullanılır?

Manlift kiralama hizmetlerinin temel amacı ulaşılması zor olan yerlere personellerinin güvenli ve rahat bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktır. Manliftler sayesinde iş süreçlerinin hızlanmasının sağlanmasının yanı sıra talimatlara uygun bir şekilde kullanılması ile tam anlamı işe iş güvenliğinin de sağlanması söz konusu olmaktadır.

Bunların yanında manliftlerin farklı özellikte türlerinin bulunmasından dolayı çok çeşitli kullanım alanı imkânı da sunmaktadır. Yapılacak işlerin gereksinimlerine özel olarak manlift kirama hizmetlerimizde yer alan farklı özelliklerdeki vinçleri kiralayabilirsiniz.

Manlift kiralama hizmetlerimiz ise genellikle şu amaçlar ile tercih edilmektedir.

  • Yüksek alanlarda yapılması gereken montaj ya da söküm işlerinde manliftlerden yararlanılmaktadır.
  • Proje gereği daha yüksek ya da uzak mesafelere ulaşmak için de manlift kullanılmaktadır.
  • Bazı durumlarda belirli bir işin gerçekleşmesini engelleyen engeller ile karşılaşılabilir. Bu durumlarda da manlift kiralama hizmetlerinden yararlanılmaktadır.
  • Kiralık manlift kullanıldığı alanlardan bir diğeri ise yüksek ve cam binaların temizlik işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.
  • Yüksek alanlarda çalışmak her zaman için iş güvenliği açsından risk oluşturmaktadır. Bu sebeple de bu alanlarda kapalı ve yükseltici ekipmanlar ile çalışmak iş güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesine izin vermektedir. Bu alanlarda kullanılmak için de yine manlift kiralama hizmetlerinden yararlanılmaktadır.
  • Manliftlerin kullanıldığı bir diğer alan ise ağaç bakımları olmaktadır. Özellikle yüksek ağaçların tam olarak bakımlarının yapılabilmesi için yüksek hareket kabiliyeti bulunan Manliftler sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Bunların yanında manlift kiralama hizmetleri çatı tamir ve onarımlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca binaların boyama işlemlerinde portatif oldukları ve birçok açıdan avantaj sağladıkları için sıklıkla tercih edilmektedir.

Kısaca manlift kiralama hizmetleri hemen hemen her alanda sıklıkla ihtiyaç duyulan ve iş süreçlerini güvenli bir şekilde hızlandıran en önemli ekipmanlardan birisi olmaktadır.

Manlift Çeşitleri Nelerdir?

Kiralık manlift çok farklı alanlarda bu kadar çok kullanılmasının temel sebebi bütün ihtiyaçları en optimal şekilde karşılayacak farklı modellerinin bulunmasıdır. Bu sebeple de gerek iç gerekse de dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen iş makinelerinden birisi olmaktadır. Bunun yanında manlift kiralama fiyatları özellikle proje bazlı işlerde satın almaya oranla çok daha düşük maliyetlere sahip olması ve daha hızlı bir çözüm yaratması sebebiyle en sık tercih edilen hizmetleri içerisinde yer almaktadır.

Makaslı Manlift Modelleri

Kiralık manlift seçenekleri arasında ileri ve geri manevra yetenekleri ile makaslı manlift modelleri ön plana çıkmaktadır. Maksimum yüksekliğe ulaşabilmelerinin yanı sıra hem dizel hem de akülü olarak kullanılabilen modellerinin bulunması iç ve dış mekanlarda kullanma olanağı sunmaktadır.

5 metre ile 28 metre arasındaki yüksekliklerde güvenle kullanılan makaslı manlift çeşitlerinin aynı zamanda dar ya da geniş şasi gibi farklı seçenekleri de bulunmaktadır. Manlift kiralama fiyatları etki eden bu donanım farklılıkları aynı zamanda çok farklı alanlarda kullanım özellikleri de sunmaktadır.

Teleskopik Manlift Modelleri

Kiralık manlift modelleri içerisinde bulabileceğiniz bir diğer seçenek de teleskopik manlift modelleri olmaktadır. Dizel motora sahip olan teleskopik manlift modelleri hem yatay hem de dikey hareket kabiliyetine sahip olmaktadır. Güvenli bir çalışma ortamının yaratılmasında son derece etkili olan bu modeller aynı zamanda eklemli platform ile benzer özellikler taşımaktadır. Bunların yanında bazı teleskopik manlift modellerinde akülü motor seçenekleri de bulunmaktadır. Doğal olarak sahip oldukları farklı teknik özellikler manlift kiralama fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Sepetli Manlift Modelleri

Kiralık manlift modelleri içerisinde yer alan bir diğer seçenek ise sepetli manlift modelleri olmaktadır. Araç üstlerine montaj yapılarak kullanılan bu modeller sayesinde hızlı ulaşım mümkün olmaktadır.

Manlift nasıl Temin Edilir?

Manlift ihtiyacı işinin sürekli bir parçası olan işletmeler genellikle manlift modellerini satın alma yoluna gitmektedir. Diğer bir yandan manlift ihtiyacı işlerinin belirli bir kısmını kapsayan ya da proje bazlı olarak manlift ihtiyacı duyulan durumlarda ise kiralık manlift yolu seçilmektedir.

Manlift satın almak yerine kiralık manlift hizmetlerinden yararlanmak şirketlere birçok farklı avantaj sağlamaktadır. Bunların içerisinde ihtiyacın hızlı bir şekilde karşılanmasını yanı sıra alanında gerekli eğitimleri almış teknik personel hizmetinin sunulması bulunsa da özellikle manlift kiralama fiyatları satın alma maliyetlerine göre çok daha uygun olması manlift kiralama hizmetlerinin sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Depo ya da alışveriş merkezleri gibi sürekli olarak manlift ihtiyacının bulunduğu operasyonlarda her ne kadar satın alma yolunun seçilmesi avantajlı olsa da inşaat ya da fabrika bakımları gibi proje bazlı operasyonlarda manlift kiralama fiyatları sebebiyle çok daha uygun bir seçenek olmaktadır. Kiralık manlift aynı zamanda kasko ya da bakım gibi giderlere sahip olmadığından sıklıkla tercih edilmektedir.

Manlift Hangi Zeminlerde Kullanılabilir?

Kiralık manlift modellerinin bu kadar geniş bir yelpazede sunulmasının temel sebebi tüm alanlarda kullanılabilir olmasıdır. Bu sebeple de farklı zemin seçeneklerine uygun farklı manlift modelleri bulunaktadır. Manlift kiralama fiyatları da modellere ve süreye göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin akülü manlift modelleri düz zeminlerde kullanıma uygun olmaktadır. Bu sebeple de genellikle iç mekanlardaki iş süreçlerinin yürütülmesinde tercih edilmektedir. Bunu yanında dizel manlift modelleri engebeli ve toprak arazide rahatlıkla kullanılır. Bu sebeple de dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmışlardır.

Manlifti Kimler Kullanabilir?

Manliftler de iş makineleri içerisinde yer alan ekipmanlardan oldukları için kullanabilmek için özel eğitimlerinin alınması gerekmektedir. Manlift kullanım belgesine sahip olamayan kişilerin bu ekipmanları kullanması ise tehlikeli olmaktadır. Bu sebeple de manlift kiralama fiyatları içerisinde gerekli personelin hizmet bedeli de yer almaktadır. Bunların yanında gerekli belgelere sahip olmayan kişilerin platforma yaklaşması ş güvenliği açısından büyük risk oluşturmaktadır.

Güvenli ve hızlı manlift kullanılabilmesi için manlift kiralama fiyatları göz önüne alınarak Atlas Vinç’in sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak, iş güvenliğinin yasalarımızca belirlenen standartlarına uygun olmasının yanı sıra sürecin daha hızlı ilerlemesini de sağlamaktadır.