Atlas Vinç

Makaslı Platform Kiralama

Başta inşaat sektörü olmak üzere birçok farklı sektörde sıklıkla ihtiyaç duyulan iş makinelerinin içerisinde yer alan makaslı platformlar hem personel hem de yük taşıma amacıyla kullanılmaktadır. Bu sebeple de Atlas Vinç olarak bizler iş ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerde ve çeşitli modellerde makaslı platform kiralama hizmetlerini sunmaktayız.

Makaslı Platformlar Hakkında

Makaslı platform geniş bir kullanım alanı bulunan genel bir terim olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple de öncelikle makaslı platformların ne olduğu ve hangi amaçlar ile kullanıldığı hakkında kısa bir bilgilendirmenin yapılması uygun olacaktır.

Makaslı platform kiralama hizmetleri içerisinde sunulan makaslı platformlar sevkiyat alanlarında kullanılmaktadır. Yükleme, boşaltma ya da ürünlerin taşınması gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Bunun yanında çatı onarımı ya da yüksek cam binalarda cam temizliği ve onarımı gibi alanlarda da personel taşıma amacıyla kullanılmaktadır.

Özel şekilde üretilmiş olan makaslı platformlar iş süreçlerinin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamasının yanı sıra iş güvenliği önlemlerinin de tam olarak yerine getirilmesine hizmet etmektedir. Bu sebeple de yüksek lokasyonlarda yapılan çalışmalarda sıklıkla tercih edilirler. Makaslı platform kullanımının bir diğer artısı ise insan gücüne oranla işlemlerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesidir.

Makaslı Platform Çeşitleri Nelerdir?

Makaslı platformlar hem iç hem de dış mekanlarda sıklıkla kullanılan iş makinelerinden birisi olmaktadır. Bu sebeple de birçok farklı özellikte makaslı platform çeşidi bulunmaktadır. Ancak tüm makaslı platform çeşitleri temelde akülü ve dizel olmak üzere ikiye ayrılır.

Akülü Makaslı Platformlar

Akü grubundan enerji alarak gerekli işlemlerini gerçekleştiren akülü makaslı platformlar aynı zamanda kendinden yürüyüş özelliğine de sahip olmaktadır. Bu sayede de hareket ettirilmesi gereken durumlarda kısa süre içerisinde yeni pozisyonuna geçerek zamandan tasarruf edilmesini sağlarlar. Akülü makaslı platformlar genellikle iç mekanlarda kullanılsalar da arazi koşullarına da uyum sağlarlar. Makaslı platformların kullanım alanları içerisinde ise şunlar yer almaktadır.

 • Yiyecek üretim tesislerinde yapılması gereken bakım ve onarım işlemlerinde,
 • Tesis yönetim firmaları için yapılması gereken bakım ve onarım işlemlerinde,
 • Havalimanlarının temizlik, bakım ve onarım işlemlerinde,
 • Asma tavan inşasında,
 • Yangın söndürme sistemlerinin döşenmesinde,
 • Elektrik tesisatlarının kurulması, bakımının ve onarımının yapılması gereken durumlarda,
 • Pano ya da işaret levhalarının asılması gereken yerlerde,
 • AVM’lerin temizlik, bakım ve onarım işlerinde,
 • Kapalı alanlara sahip fabrikaların ve fabrikalarda yer alan makinelerin bakım ve onarım işlemlerinde,
 • Depolarda,
 • Binaların bakım ve onarım işlemlerinde,

Dizel Makaslı Platformlar

Dizel makaslı platformlar dizel ya da benzinle çalışan makaslı platformlar olmaktadır. Bu çeşitte de kendine yürüyüş özelliğinin bulunması makaslı platformların en büyük artılarından birisi olmaktadır. Bunun yanında dizel makaslı platformlarda dengenin sağlanması amacıyla denge ayaklarına sahip olmaktadır. Bu sebeple de akülü makaslı platformlara göre daha geniş bir çalışma alanına ve yük kapasitesine sahip olmaktadırlar. Bunun yanında dizel makaslı motorların 4X4 çekişe sahip olmaları sebebiyle yürüyüş özellikleri çok daha güçlü olmaktadır. Sahip olduğu bu özellikler sebebiyle daha çok dış mekanlarda kullanılmak için tercih edilirler. Makaslı platform kiralama hizmetleri içerisinde yer alan dizel makaslı platformların genel kullanım alanları içerisinde is e şunlar yer almaktadır.

 • Otoyollarda bulunana yön ve işaret levhalarının takılması, bakım ve onarımlarının yapılması,
 • Elektrik tesisat işlerinin yapılması,
 • Boya ve badana işlerinde,
 • Isınma ya da havalandırma sistemlerinin kurulmasında, bakım ve onarımlarının yapılmasında,
 • Çatı örme işlemlerinin yanı sıra çatıların bakım ve onarımlarının yapılmasında,
 • Cephe kaplama işlemlerinde,
 • Gele olarak yapı ve inşaat işlerinde
 • Binaların dış cephelerinin bakım ve onarım işlemlerinde,

Makaslı Platformun Özellikleri Nelerdir?

Makaslı platformun özelliklerine hâkim olarak şirketinizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayıp karşılamayacağını kolaylıkla ön görebilirsiniz. Çünkü makaslı platform kiralama hizmetlerinin yanı sıra birçok farklı vinç seçenekleri de bulunmaktadır. Burada önemli olan iş süreçlerinizin gerekli kıldığı ve maksimum faydayı sağlayan doğru iş makinasına ulaşabilmektir.

Makaslı platformların genel özellikleri içerisinde ise şunlar yer almaktadır.

 • Direnci yüksek olan çelik konstrüksiyon malzemeden üretilmişlerdir.
 • Hem çukura hem de zemine montaj edilebilirler.
 • Kontrol butonunun yanı sıra uzaktan kumanda edilebilme özelliğine sahiptirler.
 • Üst kalitede kompakt hidrolik güç ünitesine sahiptirler.
 • Makaslı platformların hareketli bölgelerinde yer alan yağlamasız burçlara sahiptirler.
 • Kapasitesinin üzerinde yüklendiğinde emniyet valfi devreye girer.
 • Avrupa standartlarına uygun olarak üretilirler.

Makaslı Platformların Avantajları Nelerdir?

Makaslı platform kiralama hizmetlerinin çok fazla tercih edilmesinin arkasında yatan sebep, elbette ki firmalara sağlamış olduğu avantajlardır. Genel olarak iş süreçlerinin önemli bir parçası olan makaslı platformların sağlamış olduğu artı değerler ise şunlar olmaktadır.

 • Öncelikle makaslı platformlar iş süreçlerinin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Sahip oldukları geniş platform yüzeyleri ile en az hareket ile daha fazla alana ulaşım imkânı sağladıkları için zamandan tasarruf edilmesini de sağlarlar.
 • Makaslı platformların bir diğer avantajı is e yüksek yerlerde çalışırken iş güvenliğini sağlamasıdır. Bu sayede olası iş kazaları riski minimum seviyeye indirilerek olası zararlar ortadan kaldırılmış olur.

Neden Makaslı Platform Kiralamalısınız?

Makaslı platformların birçok farklı sektörde birçok farklı amaç için kullanıldığından bahsettik. Bu sebeple de başta inşaat olmak üzere birçok sektör için vazgeçilmez iş makinelerinden birisi olmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması için ise tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki makaslı platformları satın alma yoluna gitmek olurken, diğer seçenek ise makaslı platform kiralama hizmetlerinden yararlanmak olmaktadır. Makaslı platformları satın almak yerine neden kiralama yoluna gidilmesinin daha avantajlı olacağını ise kısaca makaslı platform kiralama hizmetlerinin avantajlarından bahsederek açıklayabiliriz.

 • Öncellikle makaslı platform ciddi maliyetleri bulunan bir ekipmandır. Bu sebeple de kiralama yerine satın alma yolu tercih edildiğinde ciddi bir sermaye gerektirmektedir. Bu sermayenin karşılanması için kredi kullanımı yolunun tercih edilmesi durumunda ise maliyetler daha fazla artmaktadır. Ancak makaslı platform kiralama seçeneğini kullanmak tüm bu maliyetlerden sizleri kurtaracaktır. Bunun yanında işinizin doğası gereği birden fazla makaslı platforma ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda maliyetleriniz katlanarak artacaktır. Ancak makaslı platform kirama yoluna giderseniz tüm bu maliyetleri çok düşük bir seviyeye indirebilirsiniz.
 • Makaslı platform kiralama hizmetlerinin sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise platformların bakım ve onarım maliyetlerinin kiralayan firmaya ait olmamasıdır. Bu sayede düzenli olarak yapılması gereken bakımlarının ve olası arızalarda gerekli olan onarım maliyetlerinden ve sorumluluklarını da üstlenmemiş olursunuz. Zaten kiralayacağınız tüm makaslı platformların bakımları düzenli olarak yapılıyor olacaktır. Bunun yanında çalışmanız esnasında herhangi bir arızalanma durumunda kiralama yaptığınız şirket tüm onarım süreçleri ile ilgilenecektir.
 • Son olarak platform kiralama hizmetlerini tercih ederek gerekli personele de sahip olursunuz. Çünkü iş makineleri içerisinde yer alana makaslı platformları kullanmak için özel ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Kiralama firmalarında ise makaslı platformlar ile bu makineleri kullanmakla yetkili olan personel ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Makaslı platform kiralama hizmetleriniz Atlas Vinç’ten tercih ederek bu ve daha fazla avantaja sahip olabilir ve iş maliyetlerinizi ve sorumluluklarınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz.