Atlas Vinç

Platform Kiralama Hizmetleri

Yüksek alanlarda çalışmayı güvenli ve kolay hale getiren platformlar, özellikle bina yüksekliklerinin her geçen gün arttığı günümüzde doğal olarak yüksek alanlarda çalışmak da zorunlu bir hal almıştır. Bu durum beraberinde iş güvenlik yasa ve kurallarının gelişmesini ve daha önemli bir hal almasını da sağlamıştır. Çünkü ölümlü iş kazalarının önemli bir kısmı yüksekten düşme sebebiyle meydana gelmektedir. Bu sebeple de yüksek konumlarda çalışma söz konusu olduğunda güvenli araçların kullanılması bir zorunluluk haline gelmiştir.

Platform kiralama hizmetleri de bu sebeple her geçen gün daha fazla tercih edilen hizmetlerden birisi olmaktadır. Bunun sebepleri arasında maliyetlerinin daha düşük olmasının yanı sıra kiralık platformların güvenlik kontrollerinin düzenli olarak ve özenle gerçekleştirilmesi ve sadece gerekli eğitimlerini başarı ile tamamlamış kişiler tarafından kullanılmalarıdır.

 Platform Kiralama Hizmeti Nedir?

Manlift kiralama hizmetleri olarak da adlandırılan platform kiralama hizmetlerinde kullanılan alan ve işin özelliklerine farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu alternatiflerin içerisinde dikey platform, makaslı platform ya da teleskopik platform gibi farklı özellikleri bulunan platformlar bulunmaktadır.

Temel olarak personellerin yüksek ya da uzak noktalara ulaşmasını ve buralarda güvenli ve verimli bir şekilde görevlerini yürütmelerini sağlayan platformlar akülü ya da dizel seçeneklerinin yanı sıra farklı zeminlerde kullanıma da olanak sağlamaktadır. Farklı projelerde, projelerin şartlarına uygun olarak tercih edilebilecek çeşitleri sunan platform kiralama hizmetleri farklı yüksekliklere ulaşmayı mümkün hale getirmektedir.

Platform Kiralama Hizmetleri Nerelerde Kullanılır?

Platform kiralama hizmetlerinden yararlanan sektör sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Alışveriş merkezlerinden inşaata, fabrikalardan depolara kadar uzanan bir yelpazede kendisine kullanım alanı bulan platformlara proje bazlı ihtiyaç olunabildiği gibi iş sürecinin bir parçası olarak da ihtiyaç duyulabilmektedir. Örneğin havalimanları ya da depo gibi alanlarda platformlar iş süreçlerinin ayırılmaz bir parçası olurken fabrika bakımları ya da çatı onarımları gibi alanlarda ise projelere göre ihtiyaç duyulmaktadır. Proje bazlı işlerin koşulları sürekli olarak değişkenlik gösterdiği için de platform kiralama sayesinde daha geniş bir ekipman ağına ulaşmak mümkün olmaktadır. Alanında uzman olan Atlas Vinç ise iş ortaklarına en iyi iş çözümlerini sunan firmaların başında gelmektedir. Bu sebeple de projeniz en uygun platform seçiminde her zaman sizlerin yanında yer almaktadır.

Platform Kiralama Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Platform kiralama hizmetleri birçok farklı firma tarafından sunulmaktadır. Bu sebeple de kiralama yapılmadan önce birçok kriterin değerlendirilmesi ve iş için en uygun firmanın seçilmesi önemli olmaktadır. Bunun için öncelikle platform kiralama hizmetleri sunana firmalar ile iletişime geçmeniz ve sunmuş oldukları hizmetler ile bu hizmetlerin maliyetleri hakkında teklif almanız gerekmektedir. Alacağınız bu tekliflerde karanlıkta herhangi bir noktanın kalmaması iş sürecinde kötü sürprizler ile karşılaşmamanız açısından son derece önemli olmaktadır. Bu sebeple de Atlas Vinç gibi tüm adımların şeffaf davranan firmaları tercih etmelisiniz.

Platform Kiralama Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

Platform kiralama hizmetlerinin bu kadar çok tercih edilmesinin ardında yatan temel sebep maliyetlerinin daha düşük olmasının yanı sıra ihtiyaçların daha hızlı bir şekilde karşılanmasını sağlamasıdır.

Platform kiralama yolu tercih edilmesi durumunda farklı projelerdeki farklı platform ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir. Bu durum da projelerin zamanında teslim edilmesini sağlaması sayesinde projeyi yöneten firmanın saygınlığının artmasını da sağlamaktadır.

Platform kiralamanın bir başka avantajı ise kasko ya da bakım gibi maliyetleri ortadan kaldırmasıdır. Çünkü bu maliyetler her zaman için kiralama yapan firmaya ait olmaktadır. Bunun yanında platform kiralama hizmeti sunan firmalar bakımlarının düzenli olarak yapılmasından sorumlu olmaktadır. Bu sebeple de bu hizmetler ile kullanılan platformların arıza çıkarma ihtimalleri minimum düzeye indirilmektedir. Bu sayede de sorusuz bir çalışma ortamı sunulmaktadır. Platform kiralamanın bu avantajları sayesinde de iş süreçlerinin kesintiye uğrama ihtimalleri minimum seviyeye indirilmektedir.

Platform kiralama hizmetleri aynı zamanda ekipmanı kullanacak operatör de sağlamaktadır. Bu sayede ekipman mümkün olan güvenli şekilde kullanılması söz konusu olmaktadır. Diğer bir yandan platform operatörü olunabilmesi için gerekli eğitimlerin başarı ile tamamlanıp gerekli belgeleri alması gerekmektedir. Bu özellikleri taşıyan operatörlerin seçilmesi, deneme süreleri ya da işe alım süreçlerindeki evrak işlerinin bulunması gibi önemli zaman ve maliyet gerektiren aşamaların da atlatılması sağlamaktadır. Çünkü platform kiralama hizmetleri içerisinde seçilen platform modelini kullanma konusunda uzmanlaşmış ve tüm iş güvenliği prosedürlerine hakim operatörler de hizmetin içerisinde yer almaktadır.

Kiralama hizmetlerinin kullanıcılarına sunmuş olduğu bir diğer fayda ise platformların olası arıza durumlarındaki onarım hizmetlerinin vinç hizmeti alınan firmaya ait olmasıdır. Bu sayede kiralama yapan firmalara ekstra bir maliyet yüklenmemiş olurlar. Bunun yanında olası arıza durumları sebebiyle iş kesintiye uğramaz. Çünkü arıza durumunda yeni bir platform hizmetinize sunulur.

Sonuç olarak platform kiralama hizmeti satın alarak hem maliyet hem de zaman konularında avantajlı hale gelirsiniz. Bu sayede de piyasadaki saygınlığının artmasının yanı sıra yanabilecek aksaklıklar da önlenmiş olur. Sizler de iş süreçlerinizin kolaylaşmasını ve ihtiyaçlarınızın tam olarak karşılanması için Atlas Vinç’in sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Platform Kiralama Hizmetlerinde Sunulan Çeşitler Nelerdir?

Platform kiralama ile ihtiyacınız olan tüm alanlarda ve iş çeşitlerine uygun olarak platform kiralayabileceğinizden daha önce bahsetmiştir. Bunun olmasını mümkün kılan ise farklı platform modellilerinin bulunmasıdır. Bunların içerisinde makaslı platformlardan eklemli platformlara, dikey platformlardan çekilebilir platformlara kadar birçok farklı çeşit yer almaktadır. Bu çeşitlere kısaca göz atmak gerekirse karşımıza şunlar çıkacaktır.

Makaslı Platformlar

Farklı yüksekliklere ulaşabilen makaslı platformlar, stabilitelerinin sağlam olması sayesinde cam silme işlemlerinden çatı onarımlarına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Kendinden yürüyüş özelliğine sahip olmaları sayesinde kısa sürede daha geniş alanlarda çalışmayı mümkün kılarlar.

Eklemli Platformlar

Eklemli platformları makaslı platformlardan ayıran en büyük özellikleri ana gövdeleri ile sepetleri arasında eklem noktalarının bulunmasıdır. Eklemlerinin bulunması sayesinde de sadece dikey olarak değil aynı zamanda yatay olarak da hareket edebilirler.

Teleskopik Platformlar

Eklemli platformlar ile benzerlik gösterseler de eklemli platformlara oranla daha fazla yüksekliğe çıkabilen teleskopik platformlar düşük yük kapasitelerine sahip olmaktadır. Genellikle dizel yakıt ile çalışan bu modellerin nadiren de olsa akülü ve çift sistemlileri de bulunmaktadır. Genellikle dış mekanlarda kullanım için uygun olmaktadır.

Dikey Platformlar

Dikey olarak yükselebilen ve alçalabilen bu platform çeşidi makaslı platformlara oranla daha küçük çalışma alanlarında kullanılabilmektedir. Genellikle akü ile çalışan bu modeller iç mekanlarda kullanıma uygun olmakla birlikte sert ve düz zeminlerde kullanılabilmektedir.

Çekilebilir Platformlar

Çekilebilir platformların kendiliğinden yürüme özellikleri bulunmamaktadır. Bu sebeple de harici bir araç tarafından kullanılacak bölgeye getirilmeleri ve yerleştirilmeleri gerekmektedir. Akü ile çalışabilmelerinin yanı sıra genel elektriğe bağlanarak da çalışabilirler.

Telehandler

Çok amaçlı kullanım alanı bulunana telehandlerlar, geleneksel forklift gibi kullanılabileceği gibi kolay takılıp çıkarılan aparatları ile farklı amaçlara da hizmet etmektedirler. Bilindik forkliftler yerine telehandlerların tercih edilmesinin temel sebebi ise daha ağır yüklerin daha yüksek pozisyonlara taşınabilmesine olanak sağlamasıdır.