İnsan gücünün yetmediği durumlarda, işten ve zamandan tasarruf etmek adına vinç kiralama kullanılır. Hem yükseklik hem de ağırlık kaldırma kabiliyeti olan iş makinelerine vinç adı verilir. Vinç kullanımı yıllar önce başlamış olsa da günümüz teknolojisi sayesinde daha da gelişmiş seçenekler bulmak mümkündür.

Vinç inşaat, harfiyat ve sanayi bölgelerinde kullanılır. İş sahasını çok daha güvenli hale getirir. Vinç sayesinde yükleme ve kaldırma işlemleri çok daha rahat olmaktadır. Vinç, çok fazla sayıda personel çalıştırmayı gerektirmediği için firmanın maliyetini düşürür. Çok pahalı iş makineleri olduğu için vinç kiralama hizmeti daha çok tercih edilir.

Vinç Modelleri

vinç kiralama

vinç kiralama

Vinç modelleri 5 farklı tasarımda incelenir. Kule vinç, pergel vinç, sepetli vinç, gezgin vinç ve tek ray vinçtir. Vinç kiralama hizmeti öncesinde ekspertiz ekibimiz iş sahanızı gezerek sizin için en doğru vinç modelini belirlemektedir. Böylece iş sahası ile iş makinesi uyumu da sağlanmış olur. İş kazalarının önlenmesi için ve iş makinesinden tam olarak %100 performans alınması açısından hangi model vincin kullanılacağı son derece önemlidir.

Günümüzde en çok tercih edilen vinç modeli sepetli vinçtir. Çünkü yükleme yaparken ve liman gibi alanlarda önemi büyüktür. Sepetli vinç başta olmak üzere yılların verdiği tecrübe sayesinde siz müşterilerimizin iş makinelerinden en iyi verimi almanıza olanak tanımaktayız. Vinç kiralama işlemi kesinlikle profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir hizmettir. Bu nedenle güvenilir ve profesyonel firmalardan hizmet almanız en garanti çözümdür. Atlas Vinç olarak sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye hazırız.

Vinç Kiralama Ücretleri

Firmamız Atlas Vinç olarak vinç kiralama ücretlerini belirlerken bazı kriterleri göz önüne almaktayız. Kiralanacak vincin modeli, kiralama süresi, operatör desteğinin alınıp alınmayacağı, iş makine sayısı ve sigorta desteği gibi kriterler ücretlendirmede etkilidir. Bu nedenle fiyatlar değişkendir. Ancak firmamıza gelerek net bilgi almanız doğru olacaktır. Hizmet bedelleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle ayrıntılı görüşebilirsiniz.

Vinç kiralama hizmeti alırken firma seçimi de oldukça önemlidir. Eğer vinç kiralamak istediğiniz firma kiralama sözleşmesi yapmaya yanaşmıyorsa kesinlikle yanaşmamalısınız. Aksi halde makineyi teslim edeceğiniz zaman ekstra maliyetler çıkabilir. Bu nedenle önceliğiniz daima köklü firmalar ile çalışmak olmalıdır. Eğer araştırma yapmak istemiyorsanız veya vaktiniz yoksa Atlas Vinç firmamız ile görüşebilirsiniz.

Vinç Nasıl Kiralanır?

Vinç kiralama hizmeti için 3 farklı yöntem vardır. Birinci yöntem firmamızı iletişim numarasından arayarak bilgi almak, ikincisi internet sitemizden talep formu doldurmak ve üçüncüsü ise firmamız ile yüz yüze görüşmektir. Müşteri hizmetlerimiz ile 7/24 görüşebilir, en iyi şekilde vinç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Vinç Kiralama Avantajları Nelerdir?

 Vinç kiralama işleminin pek çok farklı avantajı vardır. Genel olarak vinç kiralama avantajları aşağıdaki gibi gösterilebilir;

  • İş sahasında güvenli ve planlı bir çalışma şekli sunar.
  • İnsan gücüne gerek kalmayacağı için çok fazla sayıda personel çalıştırmaya gerek kalmaz.
  • İş kazalarının önüne geçerek personelleri korur. Böylece ek maliyetleri de önlemiş olursunuz.
  • Planlanan sürede daha az zamanda işlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Donanımlı vinç modelleri zamandan tasarruf etmenize olanak tanır.

Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vinç kiralama hizmetlerinin avantajlarından ötürü dikkat edilmesi gereken detaylar da son zamanlarda merak edilmektedir. Vinç kiralama hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Bunları bildiğiniz taktirde sorunsuz bir şekilde vinç kiralamanız mümkündür. Vinç kiralarken mutlaka hizmet sözleşmesi imzalamalısınız. Pek çok sigorta çeşidi açısından vinç kiralama oldukça önemlidir. Firmanın operatör desteği veriyor olması da çok önemlidir. Vinç, mutlaka deneyimli personeller tarafından kullanılmalıdır. Bu kriterlere dikkat ederek sorunsuz vinç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Vinç Özellikleri

Vinç modellerinin özellikleri modeline ve kaldırma kapasitesine göre farklılık gösterir. Genel olarak vinç özelliklerini şöyle gösterebiliriz;

  • Farklı ağırlık taşıma kapasiteleri vardır. Ortalama 60 tona kadar ağırlık kaldırabilirler.
  • Yükseklikleri 40 metreye kadar ulaşabilir.
  • Kullanım alanına göre sınıflandırılabilir.

Firmamızdan farklı niteliklere sahip vinç modellerini bularak güvenle temin edebilirsiniz. Kiralama süreleri ve hizmet bedelleri hakkında firmamız ile dilediğiniz zaman görüşebilirsiniz. Sizlere en iyi hizmeti vermekten onur duyar, memnuniyetiniz ile mutluluk duyarız.