Manlift, makaslı platformları kapsar ve daha geniş bir kavramdır. Bir operatöre gerek kalmadan kullanılabilir çünkü kendinden yürüyüşlüdür. Aynı zamanda manliftler personel yükselticileri temsil eder. Manlift tam olarak makaslı platformlar, dikey platformlar, eklemli platformlar ve bomlu platformların hepsini kapsar. Bu makine gruplarına genelde kısaca manlift denilir.

Makaslı platformlar dikey bir şekilde personelleri yukarı kaldıran makinalardır. Manliftlerin birçoğu akülü ve dizel şeklinde çalışma gösterir. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte hybrid ve çift enerjili şeklinde çalışan manliftler de mevcuttur. Kullanmış oldukları enerjiye göre akülü makaslı platform, Hybrid makaslı platform şeklinde adlandırılırlar. Makaslı platformlar günümüzde en çok tercih edilen manlift modelleri arasında yer alır. Bizler Atlas Vinç olarak hem manlift kiralama hem de makaslı platform kiralama hizmetlerinde en iyi şekilde hizmet sunmaktayız.

Manlift Kiralamak Ekonomik Bir Çözüm müdür?

manlift

manlift

Bu sorunun cevabını kullanmış olduğunuz platforma bağlı diyerek cevaplayabiliriz. Eğer inşaat sahalarında yükseğe tırmanmak için hala iskele kullanıyorsanız manlift kiralamak tam da size göredir diyebiliriz. Kiralama ve satın alma fiyatları karşılaştırıldığı zaman kiralamak çok daha mantıklı olmaktadır. Hem sizlere bakım onarım yükünü vermeyeceği için zamandan tasarruf ettirir hem de operatöre ekstra para vermediğiniz için ücretten tasarruf etmiş olursunuz. Manlift kiralamanın avantajlarını aşağıda alt başlıklar halinde gösterebiliriz.

Yükseklik Avantajı

Yeni teknoloji ile üretilen makaslı platformlar kullanıcılara 5,5 metreden 37 metreye kadar yükselme olanağı sunmaktadır. Merdiven ve iskele gibi yükseltici unsurlar ile kıyaslandığı zaman manlift ürünleri çok daha avantajlı olmaktadır. Ayrıca iskelenin tehlikesinden, kurulum ve sökme aşamalarından da kurtulmuş olursunuz.

Güvenlik

İlk sırada yer alması gereken fayda manliftin yüksek oranda güvenlik sunmasıdır. Geleneksel yöntemlerle kıyaslandığı zaman manlift kullanıcıya can güvenliği sunar. Sakatlanma ve hayat kaybına yol açabilecek yüksekliklerde bile güvenle çalışma olanağı sunar.

Kısıtlı Noktalara Erişme İmkanı

Bazen öyle bir noktalarla karşılaşırsınız ki ulaşma imkanı oldukça zordur. İskele ya da merdiven gibi unsurlar da kimi zaman yeterli gelmez. Bu durumda manlift kiralayarak dilediğiniz noktaya kolayca ulaşmak mümkün olmaktadır. Örümcek platformlar bu konuda size gereken desteği sunar. AVM ve işyerlerinde bu ürünleri kullanarak kolayca işinizi halledebilirsiniz.

Akülü Manlift Kiralamak Avantajlı mıdır?

Manlift kiralamak istediğinizde akülü ve dizel şeklinde farklı alternatifler görürsünüz. Aslında her iki türlü makinenin size sunacağı avantajlar farklıdır. Ancak akülü manlift seçeneklerinin size vereceği avantajları aşağıdaki gibi göstermek mümkündür.

Verimlilik

Akülü manlift çeşitleri yakıta ya da hidrolik motora bağlı olmadığı için kullanılan parçaların arıza tamiri daha kolay olur. Böylece arızadan ötürü oluşabilecek sıkıntıları da ortadan kaldırmış olur. Akülü manliftler daha az komplike olduklarından ötürü teknik servise gerek kalmadan sorun çözüme kavuşturulur. Böylece iş yükünüz azalacağı için verimlilik açısından çok faydasını görürsünüz.

Düşük Maliyet

Dizel makineler ile karşılaştırıldığında akülü manliftler daha düşük maliyetlerde kiralanır. Yakıt masrafından kurtulacağınız için akülü manlift daha tasarruflu olacaktır.

Çalışma Alanında Genişlik

Akülü manlift çeşitleri hem içeride hem de dışarıda kullanılabilir. Bu nedenle çalışma alanı bakımından oldukça geniştir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Zemin Koruma Özelliği

Akülü platformlar genelde iç mekanlarda kullanıldığı için lastiklerde kullanılan malzemeler iz bırakmayan özelliğe sahiptir. Hassas yüzeylerde kullanılırken dizel manliftlere göre daha az hasar verirler.

Çevre Dostudur

Küresel ısınma pek çok konudaki tercihimizi etkiler. Dizel makinalar yüksek karbondioksit salınımı sağladığı için çevreye ve doğaya zarar verir. Ancak akülü makinalarda bu sorun yoktur.

Manlift Kiralama Nasıl Olur?

Manlift kiralama hizmeti almak için öncesinde firmamıza gelip ürün beğenmeniz gerekir. Çalışma ortamınıza hangi manlift grubu uyuyorsa bunun seçimini yapmalısınız. Sonrasında dilerseniz telefon numaramızdan dilerseniz firmamızdan fiyat konusunda anlaşma yoluna girebilirsiniz. İhtiyacınıza göre günlük, saatlik, haftalık ya da aylık olarak manlift ürünlerimizi kiralayabilirsiniz.

Manlift ürünlerimizi gelip almak için vaktiniz veya durumunuz yoksa firmamız özel araçlar vasıtası ile talep ettiğiniz manlift ürününü adresinize kadar getirmektedir. Ürünlerin fiyatı ve sipariş işleyişi hakkında detaylı bilgi almak için WhatsApp üzerinden bize yazabilir veya iletişim numaramızdan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.