Manlift nedir sorusu zaman zaman birçok kişi tarafından sorulur. Diğer bir anlamı olan personel yükseltici araçlar da sıklıkla kullanılır. Atlas Vinç Kiralama olarak manlift iş araçlarında da  diğer makine ve ekipmanlarda olduğu gibi sektörün en iddialı kiralama hizmeti veren firmaları arasında yer alırız. Rekabet gücümüz yüksek olduğu için İstanbul genelinde manlift kiralama hizmetlerimizi sunmaktayız. Farklı birçok çeşidi olan manlift araçların özellikleri ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Manlift Nedir ve Manlift Özellikleri Hakkında Bilgileri

Manlift özellikleri son derece fazladır. Bu iş araçlarına günlük hayatta çok fazla ihtiyaç duyulur. Herhangi bir çalışma alanındaki personeli belli bir yüksekliğe çıkarabilir ve o yükseklikte çalışmalarını yapabildiği için, kiralamada en çok tercih edilen makine grupları arasında yer alır. En belirgin özelliklerinden bazıları aşağıda gibidir;

  • Uzaktan kumanda ile yönetilme özelliğine sahiptir.
  • Dizel ya da akülü olduğu için yakıt harcama konusunda tasarruf sağlar.
  • Personelin makaslı platform üzerinde konforlu bir şekilde çalışabileceği bir alan sunar.
  • Kapalı ya da açık herhangi bir alanda kullanılabilir.
  • Kullanımı bakımından kısa bir eğitim sonrası personelin makine kullanabilir duruma gelmesi mümkündür.

Manlift kullanım detaylarından bir diğeri de makaslı platform olması ve istenilen seviyede bir yükseklikte çalışılabilmesinin mümkün olmasıdır. İşin ne kadar yüksekliklerde yapılacağına bağlı olarak manlift makinelerin teknolojileri değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra da çalışma alanındaki ihtiyaca göre tercih edilen makaslı platformların kiralama fiyatları da farklıdır. Manlift kiralama fiyatlarını etkileyen bir diğer husus ise ne kadar süre kiralanacağı konusudur. Firmamız bünyesinde bulunan her türlü manlift araçlarımızı gün, hafta ve aylık olarak, bunun yanı sıra daha uzun vadede birçok kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Manlift Kiralama

Manlift nasıl temin edilir sorusu da  bu konu ile ilgili birçok kişi tarafından zaman zaman sorulur Personel yükseltici platformlar genel olarak pahalı olduğu için kiralanır. Daha çok depolama ve AVM’ler gibi sirkülasyonun yoğun olduğu alanlarda satın alma yolu ile de tercih edilebilir.  Burada dikkat edilmesi gereken makinenin düzenli bakımı, sigortası, kaskosu, evrak, operatör seçimi, operatör belgesi gibi detaylara bağlı olarak yüksek fiyat seçeneklerinin ortaya çıkmasıdır.  Bu maliyetin düşmesi ve daha düşük miktarda ödeme yapmak için genel olarak kiralama yolu tercih edilir.

Manlift markaları, teknik özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir ve ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta ne için kullanacağınız konusunda karar vermektir. Büyük olan bir manflit çok işe yarar mantığı iş makinelerinde geçerli bir durum değildir.  Yanlış alanlarda ve profesyonel olarak kullanılmayan bu iş araçları, istenmeyen kazalara neden olabilir. Atlas Vinç olarak işçilerin her türlü güvenliğini sağlayacak manflitlerin kiralama hizmetini müşteriler için sunabiliriz.

Manlift Çeşitleri Nelerdir?

Manlift personel yükseltici iş araçları da kendi aralarında birkaç kategoriye ayrılan ürünlerdir. Adı en çok duyulan ve en çok tercih edilen modelleri; ahtapot manlift, sepetli manlift, eklemli manlift,

örümcek manlift, makaslı manlift, teleskopik manlift olarak adlandırılır. Genel olarak paletli manlift, dikey manlift, elektrikli manlift, geniş şasi ve dar şasi olmak üzere daha birçok modeli de mevcuttur. En çok kullanılan ve tercih edilenlerden biri makaslı platformdur ve en güvenli sistem olduğu da söylenebilir. Bu makinaları kiralama yaparken şunu unutmamak gerekir kaliteli ve profesyonel bir firma olmalıdır. Sektörde uzun yıllardan bu yana yer alan Atlas Vinç firmamızı siz de güvenle tercih edebilirsiniz.

Manlift Ne işe Yarar?

Bir insanın çalışırken çıkması güç olan yerlere, güvenli bir şekilde çıkmasına yardımcı olan personel yükseltici platformlar güvenli bir şekilde çalışmanızı sağlar ve aynı zamanda işlerinizi daha kolay bir hâle getirir. Manlift çeşitleri çok fazladır ve ilk olarak kullanım alanları ve ne işe yaradığı konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Personel yükseltici platformlar yapılacak işlerin türüne göre farklı kategorilere ayrılır. İç mekânlar için genel olarak akülü platformlar kullanılır, engebeli bölgeler için ise dizel makaslı platformlar yaygın olarak tercih edilir. Manlift fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve uygun seçeneklerden yararlanmak için Atlas Vinç firmamızı tercih edebilirsiniz.