Genel olarak her sanayi şehrinde çokça kullanılan iş makinelerinden önemli bir tanesi olan manlift, değişik amaçlar içinde tercih edilen bir modeldir. Personel yükseltici ismi ile de bilinen bun kullanımı yalnızca işlem gerektiren bölgelerde olmaz. Dış cephe boyama işlemlerinde ya da çatı onarım işlemlerinde de manlift araçlar tercih edilmektedir. Birçok belediye kurumunda da kullanımı yaygındır.

Özellikle özel sektörde çalışmalar yapan küçük işletmelerin geneli de manlift araç ihtiyacına sahip olan yerlerdir. Satın almaktan ziyade daha çok kiralama formülü birçok kişi tarafından tercih edilir. Kiralık manlift alımları hem maliyet olarak hem de kullanım açısından daha avantajlı olmanım yanı sıra dikkatli olunması da önem taşıyan bir konudur.  Yani kaliteli ve sağlam manlift alımı her geçen gün daha da zor bir hâle gelmektedir. Atlas Vinç ile siz de en uygun fiyata kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kiralık Manlift Hizmetleri

Birçok farklı amaç için kiralanan manliftlerin istenen özelliklere sahip olması son derece önemlidir. 8 metreye kadar çıkabilen manliftlerin 10 metre için kullanımı mümkün değildir. Bunun için kullanım yapılacak alana uygun Manlift kiralama yapılması gerekir. Kiralık manlift alımında periyodik olarak bakım yapılıp yapılmadığına da dikkat edilmelidir. Bunun haricinde birçok manlift aracında olan özelliklerinde tam olarak çalıştığından emin olunması fayda sağlar. İlk olarak güvenlik sistemleri olmak üzere makaslı platform yapı, genişlik,  boyut,  uzunluk ve hareket kabiliyeti gibi unsurların tam manasıyla yeterli düzeyde olması gerekir.

Manlift kiralanmasının ardından da bazı hususlar son derece önemlidir.  Ehliyeti ve sertifikası olmayan kişilerin kullanması hem yasak hem de tehlikeli bir durumdur. Bundan ötürü işveren tarafından böyle bir durumun oluşturulması aykırı bir durum olacaktır. Bu konuda cezai yaptırımların olduğu da kesinlikle unutulmamalıdır. Bunun haricinde manlift kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar da mevcuttur.

Kiralık manlift platform yüksekte olduğu zamanlarda yürütülmeye çalışılmamalıdır. İşlem öncesi bölümü tamamen  yanaştırıp istenen hizmet alındıktan sonra platform aşağıya inene kadar beklenmelidir.  peti hareket ederken ikaz sesinin çalışması yine önemli bir detaydır. Ayrıca operatörün manlift kullanımında hassas davranması ve bilgili olması gerekir.

Hem zemine bakılıp sürülmeli hem de çevre kontrolü en iyi şekilde sağlanmalıdır. Aracın çalışması durumunda herhangi bir güç uygulanma işlemi yapmaktan kaçınmak gerekir. Bu gibi durumlarda manlift aracının devrilme riski olduğunu göz önünde bulundurarak, buna göre hareket edilmesi gerekir. Çok önemli olan bu konuların ve bu durumların bilinmesiyle en güvenli şekilde Atlas Vinç firmamızı tercih edebilirsiniz. Profesyonel hizmet alabilirsiniz. Firmamız istediğiniz süre kapsamı içinde kiralama hizmeti verir.

En Çok Tercih Edilen Manlift Çeşitleri

Manflit çeşitleri arasında; eklemli  makaslı, platformlu,  dikey ve daha birçok farklı  türler yer alır. Bu ürünler personel yükseltici araçların genel adı olarak Manflit olarak adlandırılır. İngilizce’ den türeyerek dilimize geçmiştir. İki kelimenin birleşmesiyle ortaya çıkan ve son derece anlamlı bir kelimedir. Günümüzde çok fazla bina olduğu için ve bu binalar çok katlı olduğu için yükseltici iş araçlarına ihtiyaç duyulur. Bu iş araçlarına hem güvenli hem de kaliteli olması çok önemlidir.

 

Manflit kiralama anlaşılabileceği üzere insanları 3-5 metreden başlayıp,  45-50 metreye kadar yukarıya kaldırma özelliği bulunan iş araçları için yapılır.  Bu araçlar yalnızca insanların yükseltilmesinde değil, farklı malzemeler ve eşyaların da taşınması ve ya  kaldırılıp indirilmesi ihtiyaçlar konusunda da hem güvenli hem de pratiktir.  Manliftler yapılan iş alanı ve şartlarına göre birçok değişik görevlerde de tercih edilen ve personelin güvenle çalışmasına imkân veren araçlardır. Atlas Vinç bu konuda en iyi hizmet garantisini sunar ve uygun fiyatlı kiralama hizmeti sağlar.

Manlift Kiralama Ne Kadar?

Birçok kişi yaygın olarak kullanılan ve önemli bir ihtiyaç haline gelen Manflit iş araçlarının kiralama fiyatlarını merak eder. Firmamız bu konuda hem kaliteli hem de ekonomik fiyat seçenekleri sunar. Kiraladığınız manflit çeşidi, taşıma kapasitesi ve ne kadar süre kiraladığınız son derece önemlidir. Fiyatları bu detaylar etkiler.  Siz de bu iş araçlarına İhtiyaç duyuyor ve Manlift kiralama hizmeti almak istiyorsanız, Atlas Vinç ile iletişim kurabilirsiniz.