Manlift kiralama, genelde işverenlerin ekstra masraftan kurtulmak için personel yükseltici amaçla tercih ettikleri bir hizmettir. Bu sayede hem maliyet düşer hem de profesyonel bir şekilde işleri tamamlamak mümkün hale gelir. Manlift kiralama seçenekleri arasında akülü, dizel, asansörlü, örümcek ve diğer seçenekler tercih edilebilir.

Manlift Kiralama Hizmetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

manlift kiralama

manlift kiralama

İşyerlerinde pek çok kullanım kolaylığı sağlayan manliftler personellere güvenle yükselmeyi sağlar. İnşaat başta olmak üzere pek çok sanayi bölgesi ve fabrikalarda kullanılabilir. Manlift kiralama hizmetinde dikkat edilecek birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususları şöyle gösterebiliriz;

 • Firmanın güvenilir olması gerekir
 • Yetki belgesi ve gerekli olan resmi evrakların bulunması gerekir.
 • Kiralama koşullarının şartlarınıza uyması gerekir.
 • Fiyatların makul seviyede olması gerekir.
 • Araçların bakımlı ve eksiksiz olması gerekir.
 • Firma ile iletişim kurmak kolay olmalıdır.

Bizler Atlas Vinç olarak tüm bu şartları taşımaktayız. Müşterilerimize hizmet sunarken araçlarımızın bakımını yılda 4 kez yaptırarak, en ufak arızada geciktirmeden bakımını yaptırmaktayız. Müşterilerimizle 7/24 iletişim kurma olanağını sunmakta ve müşteri hizmetlerimiz sayesinde merak ettiğiniz tüm sorulara ikna edici bir şekilde hizmet vermekteyiz. Siz de güvenilir bir şekilde manlift kiralamak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Eklemli Platformlara Nerelerde İhtiyaç Duyulur?

Eklemli platformlar pek çok alanda kolaylık sağlar. Çünkü eklemli platformlar normal platformların yükselemediği yerlere çıkarak personellere güvenle çalışma olanağı sunar. İnşaat ve dış cephe gibi alanlarda daha çok tercih edilir. Bu sayede iskele kurma gibi sorunlar ortadan kalkmış olur. Eklemli platformlar rahat çalışma olanağının yanı sıra iş güvenliği açısından da büyük bir öneme sahiptir.

Makaslı Platformlara Nerelerde İhtiyaç Duyulur?

Makaslı platformlar, yüksekte kalan bölgelere rahat çalışma alanı oluşturur. İşi gerçekleştirecek personele rahat çalışma sahası sunar. Kısa sürede işi bitirme olanağı sunar. Bu sayede vakitten tasarruf etmek ve daha az güç harcamak mümkündür.

Manlift Operatör Belgesi Zorunlu mudur?

Manlift olarak adlandırılan personel yükseltici makinalar maksimum 15 metre çalışma yüksekliği, maksimum 250 kilogram kaldırma ağırlığına sahiptir. İşinizin gereğine göre makaslı, asansörlü, eklemli ve örümcek modellerde tercih edebilirsiniz. Model fark etmeksizin manlift için mutlaka operatör belgesi gereklidir. Uzmanlık gerektiren bu makinaları operatör belgesi olmadan sürmek kesinlikle yasaktır. Yakalanma durumunda cezai işlem başlatılır. Bu nedenle firmamızdan operatörsüz manlift seçeneklerini tercih edebilir ya da operatörlü manlift kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Manlift ile Hangi İşler Yapılabilir?

Yerden son derece yükseğe çıkma olanağı sunan manliftler personelin güvenle yukarı çıkabilmesine yardımcı olur. Manlift kiralama sayesinde aşağıdaki işleri gerçekleştirebilirsiniz;

 • Yüksekte kullanılacak malzemelerin taşınmasına ve sökülüp monte edilmesine yardımcı olur.
 • İşletme içinde kapalı alan da olsa çalışanların metrelerce yukarı çıkmasına olanak tanırlar.
 • Çok katlı plazaların ve dış cephelerin dış cephe ve cam tamiratında oldukça avantajlıdır.
 • Dış cephe temizliğinde idealdir
 • Temizliğin yanı sıra dış cephelerde boya, badana, mantolama, afiş asma ve sıva işlemlerinde de yardımcı olur.

Akülü mü Dizel mi?

Manlift seçenekleri akülü ve dizel olmak üzere iki grupta incelenir. Motor tiplerine göre bu iki gruba ayrılırlar. Bu noktada zemin türü, mekan ve zemin kıstası oldukça önemlidir. Dizel benzinle çalışan manliftler genelde 24 saat vardiyalarda tercih edilir. Bu modellerde benzin takviyesi olduğu için aralıksız çalışmaya devam ederler. Özellikle hızlı bir şekilde işini bitirmesi gereken işletmeler kısa sürede işini bitirebilir.

Arazi gibi alanlarda dizel manliftlerin tercih edilmesi gerekir. Dizel teleskopik manlift çeşitleri de arazi ve toprak alanlarında rahat kullanım imkanı sağlar. Kapalı alanlarda akülü modeller daha avantajlıdır. Çünkü alt tabanı zemini çizmez ve hasar vermez. Bu nedenle kapalı işyerlerinde manlift kullanılacaksa akülü olanlar tercih edilmelidir.

Kiralama Sonrası Hizmetlerden Yararlanın

Personel yükselticilerde kimi zaman kiralama sonrası arıza görülebilir. Bu durumda firmanın direk kendisinin müdahale etmemesi gerekir. Çünkü yapılacak en ufak bir sorun geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir. Hele ki yükseltici platformlarda tecrübesi bulunmayan kişiler kesinlikle dokunmamalı, müdahalede bulunmamalıdır. Bu durumda firmamızla iletişime geçerek sorunu bildirmeniz gerekir. Firmamız yetkili servis firmasını tarafınıza göndererek sorunun çözülmesini sağlayacaktır. Siz de kiralık manlift için bizimle iletişime geçebilirsiniz.