Personel kaldırma sistemleri pek çok sektörde kullanılmaktadır. Kaldırma sistemlerinde manlift kiralama çok önemli bir konuma sahiptir. Bu platformlar arasında en yaygın şekilde dizel eklemli platformlar yer alıyor. Bu platformların en büyük özelliği diğer platformlara göre hareket kabiliyetinin çok daha yüksek olmasıdır. Hareket kabiliyeti çok yüksektir ve kullanışlıdır. Bu özelliklerinden ötürü dizel eklemli platformlar çok sık tercih edilir.

Hem dış mekanlarda hem de zorlu arazilerde rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Çalışma yakıtı manasında da çok avantaj sağlar. Dizel eklemli platformların özellikleri dikkate alındığında geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Dizel Eklemli Platform Nedir?

Dizel eklemli platform

Dizel eklemli platform

Dizel eklemli platform, dizel motor ile çalışır. Aynı şekilde kendiliğinden yürüme özelliğine sahiptir. Bu platformlardaki en büyük avantaj ise 4*4 özelliğine sahip olmasıdır. Bu sayede daha etkili bir şekilde yürürler. Dizel eklemli platformların yüksek güçte olması dış mekanlarda ve engebeli alanlarda rahat kullanılmasını sağlar. Günümüz şartlarında pek çok projede, maden sahalarında, zorlu çalışma alanlarında dizel eklemli platformlar tercih edilir.

Dizel eklemli platformlar çalışma yüksekliğine, dar veya geniş olmasına göre farklı modellerde incelenir. Siz de çalışma koşullarınıza göre dar ya da geniş modelleri tercih edebilirsiniz. Dizel eklemli platform kiralama sizin için daha iyi olacaktır.

Dizel Eklemli Platform Özellikleri

Dizel eklemli platform özellikleri aşağıdaki şekilde gösterilebilir;

 • Dizel eklemli platformlar dizel motor ile çalışma gösterir. Bu sayede yakıta ulaşım oldukça kolaydır. Dizel eklemli platformların kullanıldığı alanlarda elektrik enerjisinin olmasına ihtiyaç yoktur.
 • Dizel eklemli platformlar yüksek ağırlıklarda çalışabilirler. Eklemli platformlar sayesinde 300 kilograma kadar yük taşımanız mümkündür.
 • Bu platformların çok yüksek aralıklarda çalışma prensibi mevcuttur. 12 metre ile 48 metre arasında istediğiniz yükseklikte çalışabilirsiniz.
 • Bu platformların 20 metreye kadar yatay hareket kabiliyeti bulunmaktadır.
 • Bu sistemlerde güvenlik önlemleri en üst seviyededir. Acil durum butonu, ağırlık sabitleme, emniyet kilit sistemi gibi güvenlik tedbirleri mevcuttur.
 • Eklemli platformları uzaktan kontrol etmek mümkündür. Yükselip inme gibi fonksiyonları da kontrol paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Dizel eklemli platformlarda hidrolik tekerlekler mevcuttur. Bu tekerleklerde yüksek manevra kabiliyeti vardır. Böylece zorlu alanlarda dahi kolaylıkla kullanılabilir.

Dizel Eklemli Platform Kullanım Alanları

Dizel eklemli platformların çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle dış cephelerde pek çok alanda kullanılır. Aynı şekilde köprü onarımı yaparak da kullanılabilir. Cam temizliği yaparken de bu makineleri kullanmak mümkündür. Bunlara ek olarak şantiye çalışma alanlarında da dizel eklemli platform kullanılabilir.

Çelik konstrüksiyon işlerinde de kullanılabilir. Çatı örme ve cephe giydirme işlemlerinde de bu ürün çok tercih edilir. Yük taşıma kapasiteleri sayesinde havaalanlarında da kullanılabilir. Aynı şekilde liman ve tersane gibi alanlarda da tercih edilebilir.

Dizel Eklemli Platform Avantajları

Dizel eklemli platformlara çok yayın bir şekilde rastlamaktayız. Taşıdığı özellikler sayesinde diğer kaldırma platformlarına göre çok fazla tercih edilir. Bunun yanı sıra dizel eklemli platformların avantajları aşağıdaki şekildedir;

 • Elektrik enerjisi olmayan alanlarda her türlü kullanılabilir.
 • Hidrolik tekerlekleri sayesinde çok zorlu arazi alanlarında kullanılabilir. Bu nedenle pek çok dış mekanda kullanılabilir.
 • Yatay hareket kabiliyetleri de geniştir. Bina ve dış cephe alanlarında rahatça çalışma olanağı sunar.
 • Yüksek çalışma kapasitesine sahip olmalarına rağmen minimal tasarımlara sahiptir. Böylece geniş kapılardan rahatlıkla geçebilirler.
 • Kullanıcılara ehemmiyetli bir çalışma ortamı sunar.
 • Sağlam tasarımları sayesinde rüzgardan etkilenmeden konforlu çalışma imkanı sunarlar.
 • Bu platformlar kumanda ile kontrol edilebilir. Böylece yerden yukarıda çalışan elemanı komut edebilirsiniz.

Kiralık Dizel Eklemli Platformlar

Satın alınması halinde dizel eklemli platformlar yüksek maliyetli ürünlerdir. Bu nedenle pek çok firma kiralık dizel eklemli platform tercih eder. Özellikle de yüksek yapılı binalarda iç ve dış mekanlarda bu platformlar rahatlıkla kullanılabilir. Personellerin erişemeyeceği alanlarda rahat çalışma olanağı sunar. Bu platformlar pek çok firma tarafından iş sağlığı ve güvenliği açısından tercih edilir.

İnşaat sektöründe kiralık dizel eklemli platformlar çok sık tercih edilir. Firmamızdan bu platformları haftalık ya da aylık olarak kiralayabilirsiniz. Fiyat bilgisi için ise bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz. WhatsApp hattımızdan da istediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.